A grúziai Csakviban zajló Európa-bajnokság hatodik fordulójában Hoang Thanh Trang sötéttel remizett az orosz Anasztaszia Bodnarukkal. A francia védelemben bonyolult csatát láttunk, mindketten elszalasztottak kedvező esélyt. A grúz Nino Bacsiasvili legyőzte az ötös nyerősorozattal kezdő román Mihaela Sandut, és átvette a vezetést. A játéknap egyik meglepetését a grúz világbajnoki aranyérmes válogatott éltáblásának, Bela Hotanasvilinek a veresége jelentette, az orosz Jekatyerna Kovalevszkaja lendületes játékkal nyert. Hoang változatlanul holtversenyben harmadik, a harmadik pontcsoportban tízen vannak. Nagymesternőnk hetedik játszmáját a félpontos előnnyel vezető Bacsiasvilivel világossal játssza.

1560605_837500902965121_171988007512209019_n

Európa-bajnoknőnk hű maradt a kedvenc francia védelméhez, az orosz Anasztaszia Bodanarukkal nagy csatát vívott az egyik igen bonyolult változatában. Ellenkező oldalra sáncoltak, mindketten az ellenfél királya ellen indítottak akciót. Hoang Thanh Trang pontatlan vezérlépését Bodnaruk nem használta ki, majd nagymesternőnk hagyott ki remek lehetőséget, megkontrázhatta volna az orosz sakkozónő támadását. A játszma ismét fordult, Bodnaruk időzavarban azonban nem használta ki az újabb esélyt, a bonyodalmak remire oldódtak.

A grúz Nino Bacsiasvili megállította az ötös nyerősorozattal kezdő román Mihaela Sandut. A nyitás világos javára dőlt el, de az éllovas ellenfele segítségével kiegyenlítette esélyeit, majd átvette a kezdeményezést. Bacsiasvili váratlan királymanővere azonban megzavarta, kétségbeesésében fölöslegesen áldozott tisztet.

A játéknap legnagyobb meglepetését a grúz világbajnoki aranyérmes válogatott éltáblásának, Bela Hotenasvilinek a veresége jelentette. A rutinos orosz Jekatyarina Kovalevszkaját dicséri, hogy tegnapi vereségét feledve ilyen lendületesen vezette a támadást, kihasználta a felkínált lehetőséget.

Felzárkózott a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztafanova, a grúz Salome Melia és Meri Arabidze.

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:
Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 4,5) – Mihaela Sandu (román, 2300, 5) 1 – 0
Anasztaszia Szavina (orosz, 2417, 4) – Olga Girja (orosz, 2479, 4) döntetlen
Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2402, 4) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 4) döntetlen
Marina Guszeva (orosz, 2391, 4) – Natalija Zsukova (ukrán, 2456, 4) döntetlen
Jekatyarina Kovalevszkaja (orosz, 2450, 3,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2527, 3,5) 1 – 0
Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512, 3,5) – Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2412, 3,5) 1 – 0
Lela Zsavahisvili (grúz, 2472, 3,5) – Inna Gaponenko (ukrán, 2391, 3,5) döntetlen
Alina Kaslinszkaja (orosz, 2423, 3,5) – Monika Socko (lengyel, 2467, 3,5) döntetlen
Salome Melia (grúz, 2452, 3,5) – Daria Csarocskina (orosz, 2391, 3,5) 1 – 0
Meri Arabidze (grúz, 2403, 3,5) – Nino Hurcidze (grúz, 2451, 3,5) 1 – 0Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2474, 3,5) – Lilit Galojan (örmény, 2275, 3,5) döntetlen